info: V najbližších mesiacoch bude bazár vypnutý.

Často kladené dotazy

Všiml jsem si, že hodně uživatelů opakuje stejné chyby a přestože podle mého názoru je poradna přehledná a vše jsme již vysvětlili, mám pocit, že bude třeba shrnout několik věcí. Rozhodl jsem se to udělat formou FAQ (často kladené dotazy) - odpovědět na nejčastější dotazy, které napadnou běžného uživatele.

Q: Proč jít pro radu právě na www.poradna.net?

A: Bez falešné skromnosti, vycházejících z faktů je www.poradna.net největším portálem zabývajícím se bezplatným poradenstvím na území České a Slovenské republiky. PC, kutilská a teraristická poradna patří ke špičce nejenom z hlediska návštěvnosti, ale s hrdostí můžeme tvrdit, že hlavně z pohledu odborné úrovně.

Q: Proč bych se měl registrovat?

A: Registrací získá uživatel několik výhod. Může spravovat svůj účet z pohledu přehlednosti. Má možnost zobrazit nové/nezodpovězené příspěvky, označit si a zobrazovat své oblíbené příspěvky, zobrazit vlastní dotazy, případně vlákna, ve kterých reagoval.

Dalším bonusem je možnost interní komunikace formou soukromých zpráv mezi registrovanými uživateli v rámci poraden. V neposlední řadě se registrací vyhnete problému s banem, který může dostat uživatel se stejnou IP adresou. Vás, jako registrovaného uživatele můžeme uvést na white list, takže se jej ban nebude týkat.

Q: Proč je důležité položit dotaz správně?

A: Při vkládání nového dotazu se vám zobrazí malé doporučení, jak by měl dotaz vypadat a co by měl obsahovat. Správně položený dotaz zvyšuje šanci, že si ji někdo všimne a odpoví na ni, snižujete riziko, že ji lidé budou ignorovat. Je třeba si uvědomit, že na poradnu přibydou denně stovky nových vláken a pokud chcete kvalifikovanou odpověď, je dobré uvést vše, co má správně položený dotaz obsahovat. Málo kdo má dostatek trpělivosti na mnoho dalších doplňujících dotazů a na dotazy typu POMOOOOC nikdo ani nezareaguje.

Q: Jaká je hierarchie funkcí na poradně?

A: Každá poradna má svého administrátora (případně i 2-3), pod kterého spadají moderátoři. Administrátoři i moderátoři jsou označeni příslušnými grafickými symboly. Mezi hlavní práva moderátorů patří kromě úpravy nadpisů příspěvků a jejich obsahu možnost zasahovat do diskuze, zamykat jednotlivá vlákna, případně je přímo mazat. V případě nevhodného chování má moderátor právo udělit i ban.

Q: Jak se mám vyznat v protichůdných radách?

A: Internet je bohužel známý i tím, že je v něm i spousta dezinformací. Mnohokrát se i na poradně stane, že dostanete na svůj dotaz 2-3 odpovědi, které si navzájem odporují. Z toho důvodu jsme zavedli grafické označení rádců v barvě bronzová, stříbrná a zlatá, které zobrazují jejich stupeň vědomostí. Jinými slovy, pokud dostanete několik rad, tak se řiďte radou, kterou udělil člověk s odznakem rádce, případně moderátor nebo administrátor.

Q: Jak může uživatel získat titul rádce?

A: Rádcem se může stát jakýkoliv registrovaný uživatel, který prokáže dlouhodobou odbornou způsobilost. Uživatelé s kvalitními radami, kteří dlouhodobě působí na poradně, jsou sledováni členy týmu poradny a následně je takovému uživateli po shodě udělen odznak rádce. I proto se můžeme zaručit za jejich odbornou způsobilost na dané poradně. Jejich znalosti byly prověřeny v delším čase odborníky.

Q: Jak a kde můžeme řešit problémy s vlastní poradnou a jejich členy?

A: Pokud máte nějaký problém s úpravou vlákna nebo agresivním uživatelem, můžete se obrátit na libovolného moderátora. Pokud máte problém s moderátorem, obraťte se na administrátora. Jako poslední možnost je řešení přes kontaktní mail info@poradna.net. Online dokážeme vaše připomínky a návrhy zpracovat i přes nás chat na http://it.poradna.net/. Je třeba si uvědomit, že chat není určený na bezplatné poradenství. Slouží primárně jako podpora pro naše placené služby a řešení výše uvedených problémů.

Q: Na co slouží kontaktní mail info@poradna.net?

A: Tento mail slouží na řešení uživatelských problémů s poradnou samotnou. Typickým případem jsou žádosti na zrušení banu. Je to také kontaktní mail pro subjekty, které chtějí s poradnou přímo spolupracovat, případně mají dotaz, týkající se samotného projektu, případně jako podpora pro naše placené služby. Mail v žádném případě neslouží na řešení uživatelských dotazů a problémů, k tomu slouží jednotlivé poradny. Takové maily budou ignorovány.

TOPlist